Põletik ja lööve peenisel 15.12.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.

Mul selline probleem. Nii umbes nädal või poolteist juba vahekorras olles parem munand valutab. Ja umbes kuu vahetevahel õrnalt valulik urineerimine. Käisin siis esmaspäeva hommikul meestearsti juures ja mulle öeldi et arvatavasti põletik munandis. Analüüse lähen tegema jaanuaris.
Kuid nüüd sama päeva õhtul tekkisid peenise otsa peale pisikesed punased punnid ja eesnaha alla sellised punni taolised punased laigud, nagu oleks mingisugune lööve vms. Ei erita midagi ega ei valuta vahetevahel on õrna sügelust tunda, kuid olen täiesti nõutu, mida teha?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Paar vastust tagasi kirjutasin eesnaha põletikust. Vaadake sealt üle. Teie kaebused viitavad süsteemsemale sugutrakti kroonilisele põletikule. Munandi valulikkus pole pea kunagi munandi haigus vaid enamasti eesnäärmehaiguse ühsk nähuks.
Praegu võiks pesta eesnahka 2 korda päevas sooja vee ja leebe seebiga. Võib loputada õrna lilla lahusega. Hea kui uuringud saaks kiiremini korraldatud. Saatke ka partner kontrolli. Seks preservatiiviga.