Eesnaha vähesus ja eesnäärme peal olev valge ollus 10.09.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Mure selline, et peenise eesnaha alla ja eesnäärme peale on tekinud mingi valge ollus. Mis see võiks olla?
Algul mõtlesin, et see on vähesest hügieenist, aga ei saa olla. Ja teine mure on see, et eesnahk oleks justkui väike.
Peenise kõvenemisel on nii, et kui eesnahk maha tuleb, siis see pigistab ja eesnääre muutub natukese ajaga lillaks, nagu oleks vereringe kinni. See ei tohiks ju nii olla??? Sooviks mingit nõu!!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnaha all on ikka peenise pea. Eesnääre kaugel seespool.
Tegemist ilmselt siis alaägeda põletiku ja eesnaha kitsenemise kombinatsiooniga. Eesnaha põletiku peamiseks põhjuseks on partneri tupe põletik. Seega, kui on olemas püsipartner, siis tasuks teil mõlemal sammud arsti juurde seada. Kui peale põletikuravi ikka eesnahk kitsaks jääb, siis vajab see eraldi ravi. Meestearst aitab mõlema murega.