Medikamentide mõjust järglastele 20.06.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen keskealine meesterahvas, kes on sunnitud võtma järgmisi medikamente: Preductal MR 35 mg x 2, Atoris 40 mg x 1, Lozap 50 mg x 1, Betaloc ZOK 28 mg x 1, Aspirin 75 mg x 1, Plavix 75 mg x 1 (Plavixi tarvitamine varsti lõppeb, teiste rohtude võtmine mitte). Kas nende (vältimatu) tarvitamine kujutab endast mingit potentsiaalset ohtu planeeritavale lapsele?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ei ravimitele lisatud patsiendijuhised ega ka kirjandusandmed ei osuta ohule. Seega suuri tedaolevaid probleeme ei ole, aga samas pole nende ravimite peenmõju kindlasti ka täpsemalt uuritud.
Minu soovitus oleks lapse planeerimine võtta kätte siis, kui terviseseisund on stabiliseerunud. Suurimat võimalikku ohtu näen just kolesteroolilangetajate poole pealt - siin on ka inimese enda võimalus midagi ilma ravimiteta ära teha suurim. Kindlasti pidage nõu oma raviarstiga!