Nahapaksend eesnahal? 24.11.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 24-aastane ja mul oli kitsas eesnahk aastaid (kõvastunult ei olnud võimalik täielikult tagasi tõmmata). Probleem lahenes kui masturbeerides üritasin rohkem tagasi tõmmata ja umbes poole aasta jooksul hakkaski ilusti üle käima. Selle käigus aga nahk õrnalt rebenes, ca 2 mm pikkuselt, ei pannudki esialgu tähele.
Paar kuud hiljem avastasin selle koha pealt (täielikult tagasitõmmatuna umbes 1 cm sugitipea piirist tagapool) valge kõva "punni". Ei mingit punetust ega valu - lihtsalt visuaalselt häiriv. Lõikasin selle valge tüki küljest ära (valutult, ainult nahapealt, eesnahka ennast vigastamata) - selle järel ei olnud kohta peaagu enam nähagi.
Paar nädalat hiljem tekkis sinna valge laik (läbimõõduga 2mm) tagasi kuid on nii õhuke, et nahka vigastamata seda ise eemaldada ei saaks. Eeldasin, et kuna tegu on "armiga" või surnud nahaga, siis kaob see ise. Kuid pooleteise kuu jooksul ei ole kadunud. See koht jääb küll pidevalt eesnaha alla ja õhku ei saa, ent kas saaks paranemist kuidagi kiirendada? Ehk on olemas mõni sobilik kreem või protseduur?

Või on põhjust muretseda, et selline asi mitu kuud kestab ja peaks arsti poole pöörduma? Senimaani ei ole ma seda teinud, sest nagu mainitud - probleem on pelgalt esteetiline ja valu ega punetust ei esine.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Head nõu saaksin anda, kui muutust silmaga näen. Võib olla armkude, aga ka veidi kehvema haiguse, skleroseeriva eesnahapõletiku, algfaas. Mingit erikreemi soovitada ei oska. Loota saab kas ajale, mis palju asju ise parandab (vahel ka käest ära laseb) või arsti kogemusele.
Edu soovides
Margus Punab