ureaplasma 17.06.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 20 aastane neiu ja mind on sel aastal korduvalt kimbutanud põiepõletikud. Leiti ureaplasma parvum ja naistearst soovitas meil mõlemal partneriga alustada antibiootikumikuuri (Doxy-M-ratiopharm 100 mg). Kuid kas saab täiesti kindel olla, et mu noormehel see bakter on? Kas see tal kuidagi väljendub ja kaebusi tekitab? Ning kas, kus ja KUIDAS seda meestel kindlaks tehakse? Oskate ka äkki öelda, palju see maksab. Mind ennast on korra juba ravitud ciprinoliga. Kasutan rasestumisvastaseid pille. Me kumbki ei tahaks antibiootikume sööma hakata (eriti mina, kes olen sel aastal põiepõletike pärast mitu korda antibiootikume ja kangeid rohtusid söönud ja see mu seedimise täitsa sassi löönud).
Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Minu ravipraktika ureplasma puhul on samasugune - sama ravim ja alati ravi mõlemale, sest isegi kui partnerit testida ja test ka negatiivne pole (minu arust) õige ravida vaid ühte kaitsevahendita seksuaalelu elavat osapoolt.
Meestel saab testida näiteks meestekliinikus - uuring maksab 300 EEK. sageli ei tekita mikroob kummalegi osapoolele probleeme. Siiski võib esineda kerge ärritustunne kusemisel või kusitis. Paljudel juhtudel soodustab ureplasma ka eesnäärmepõletiku teket.
Eks see ravi ikka teie oma valik ole. Arst soovitab mida teha. Teie otsustate kas teete soovituste järgi või mitte. Kas ostate ravimi välja või ei osta. Kui ka ostate, siis on teil võimalik seda mitte võtta...
Edu
Margus Punab