raseduse katkemine 06.01.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 28a. naine ja elukaaslane 26.a.
Kahjuks on olnud 2 raseduse katkemist, esimene 6. nädalal 2007 mais ja teine 10.nädalal 2008 augustis.Peale teist katkemist käisin Tartus dr Maie Väli juures, selgus et on krooniline kilpnäärme põletik,teised analüüsid olid korras.Seega võib katkemise põhjus olla kilpnäärmes (samas oli esimese raseduse ajal koolilõpetamine,mis tekitas palju stressi ja teise raseduse ajal mandli ja nina operatsioon ning lennureis Itaaliasse-ka need võisid põhjustada katkemise).

Elukaaslasel on olnud 3 operatsiooni: 2002.a ja 2007.a sügisel- munandi veenilaiend, 2008.a alguses vesisong munandis.
Septembris tehti Rakveres sperma uuring:
Ejakulaadi hulk 3ml
spermatosoidide hulk 75 milj/ml,üldarv antud ejakulaadis 225 milj
mõõdukalt liikuvaid spermatosoide 34
kohapeal liikuvaid 37
liikumatuid 29
leukotsüüte spermas 1-2-3
epiteel spermas 1-2-1
Öeldi,et analüüside tulemused on normis.

Täna käis elukaaslane (dr.Väli soovitusel) Tartus androloogi vastuvõtul.
Analüüse ei võetud, peab võtma 1,5 kuud C ja E vitamiini,Quercetini.
Siis alles analüüse võtma:Sperma analüüs põletiku suhtes, 2 mikroobi uuring (Y60153) aeroobne külv; verest FSH,LH,Östradiool,Testosteroon.

Kas teie oskate öelda,miks ei tehtud kohe põletiku suhtes proove ja ka teisi analüüse?
Milliseid analüüse või uuringuid soovitate teie meie olukorras?
(Lapse saamise soov on väga suur, tahaks võimalikult kiiresti jälle proovima hakata..)

NB!Rasestumisega probleemi pole,mõlemal korral on see kohe õnnestunud.
Mõlemad oleme tervisliku eluviisiga inimesed,lapsi pole.

Ette tänades :)

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks ei saa minna tagasi konkreetsesse situatsiooni, kus otsused tehti. Vestlus arstiga on oluliselt informatiivsem sellest, mida saate siin kirjas edastada. Samuti on igal arstil veidi omamoodi lähenemine. Saan kõnelega, mida ise teeksin. Raseduse katkemise põhjused on kõik suhtelised - seda väljendasite väga õigesti ka oma kirjas. Sama lugu on mehepoolsete katkemiste põhjustega. Mehe poolt on peamiseks võimalikuks katkemiste põhjuseks sugutrakti põletik. Väha harva mingid spermide arengulised eripärad. Seega esimene mida peaks tegema on põletiku välistamine. Kahjuks ei kulu Rakvere labor nende 4 labori hulka, mis teeksid rahvusvahelisele standardile vastavaid sperma analüüse. Seega soovitaksin ikkagi teha Meestekliinikus täielik sperma analüüs koos põletikutestidega. Samuti soovitaksin ma koheselt lisaks teha ka eesnäärme sekreedi analüüsi põletiku välistamiseks.
Edu soovides
Margus Punab