suguti ja munandid 06.01.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul selline probleem , et üks munand on teisest ülevalpool , kas selle saaks kuidagi normaalsesse asendisse tagasi ?
ja siis selline asi et peenis on kõvas oleksus allapoole kõvernenud , kasutan juba 3-ndat kuud peenise aparaati , kuid peenis pole nagu sirgemaks läinud .
mida soovitaksite teha ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tikksirget peenist pole olemas. Kui kõverus häirib sekselu, siis on võimalik aidata operatsiooniga see uuesti sirgemaks.
Enamasti paikneb üks (vasak) munand veidi allpool kui teine. Muidugi võib põhjuseks olla ka tõsisem asi, näiteks munandi laskumishäire.
Üldiselt kumab läbi madal enesehinnang, mis sunnibki otsima enda juures üha uusi ja uusi hädasid. Rohkem enesekindlust!
Kui endaga ikka rahul ei ole, siis tasuks vastuvõtule tulla. Siis saab pildi selgemaks ja nõuanded täpsemaks.
Edu soovides
Margus Punab