valus munand 18.01.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

poolteist kuud tagasi jäi vasak munand valusaks, täpsemalt selle ühte otsa tekkis pehmemat kudet, aga valu tundus munandis. Võtsin kümme päeva korralikult ibuprofeni ja kõik nagu kadus nelja nädalaga. Munandi ühte otsa jäi siiski nööpnõelasuurune kõva tükk mis katsudes natuke valus. Aga võib-olla oli see seal enne ka, ei uurinud ju.
Olen 38-aastane, ebatervislikke elukombeid pole.
Nädal oli vahet ja pitsitav tunne munandis hakkas uuesti pihta, kestab nüüd juba teist nädalat.
Ei tea kas peaks hakkama muretsema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Muretsemiseks on tõesti põhjust. Tegemist oli mõõduka aktiivsusega munandimanuse põletikuga. Raviga tõmbus tagasi, kuid põhjus pole likvideeritud ja uued ägenemised väga tõenäolised. Põhjuseks võivad olla kas eesnäärme põletik (tüüpiline) või harvem suguhaigus - Eesti tingimustes kõige sagedamini klamüüdia. Soovitan kiiresti külastada meestekliinikut.
Edu soovides
Margus Punab