viljatu mees 16.03.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere. Küsimus elline, et üritame mehe laspi saada. Ise olen uuritud ja kõik korras, mees aga käis arstil ja selgus et tal puuduvad aktiivsed spermatosoidid. Sai algul raviks süste 10 tk. See ei aidanud midagi, tulemus pole mittemidagi muutunud. Siis tehti uus uurimine ja arst teatas, et nö peenises ei käi veri hästi ringi. Määras mehele iga päev kasutada peenisepumba, et see pidavat aitama. Nädal aega kasutas seda ja käis arstil kordusanalyyse andmas ning tulemus ikka null. Kas nyyd ongi nii et pole enam midagi teha ja selle mehega lapsi ei saa? Kas selliel puhul ei ole ka kunstlik viljastamine võimalik? Ehk peax laskma mehel mujal ennast uurida? Kui jah siis kus ja millal olex Tallinnas seda võimalik teha. Kuna olex lähim esimene aeg.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Väga segane jutt mille alusel pole midagi tarka järeldada. Kes oli raviarst? Segamini jutt lastetusest ja erektsioonihäirest. Viljakuse uuringud koosnevad neljast komponendist: läbivaatusest (munandite maht), küsimustikust, hormoonuuringutest, sperma anlüüsist (vajadusel mitu). Vaid vaadeldes kogu infot koos saan targemat nõu anda. Kirjast väljakorjatud info alusel võin öelda, et kindlasti saab teid aidata. Selle kohta milline on õige ravimeetod -tabletid, süstid, kusnstlik viljastamine või mingi muud - saan nõu anda ikka vaid arstivisiidi käigus. Aja osas saate küsida meiliaadressil meestekliinik@kliinikum.ee või tel 53318008.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

viljatu mees

Tere.
Oleme juba 1,5 aastat proovinud last saada, aga edutult. Käisin oma günekoloogi juures ja tema suunas mind munajuhadega röntken pilti tegema, mees pidi aga sperma analüüsi tegema. Minul ei ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sperma analüüsi peamised komponendid on spermide arv, nende liikumisvõime ja väliskuju-morfoloogia. Liikumisvõimet on vaja selleks, et spermid jõuaksid naise organismis munarakuni.
Lastetuse uuringu ...

Loe edasi

Meeste rasestumisvastased vahendid

Tere

Olen 20 a noormees ja sooviksin infot meeste rasestumisvastaste vahendite kohta. Nimelt olen kuulnud, et on olemas ka meeste tabletid ja vist olid ka süstid olemas mida teatud aja tagant ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kahjuks pean ikka veel vastama, et küsitud ravimid on jätkuvalt ravimiuuringute tasandil. Enne viit aastat siin aidata ei saa.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

Viljatus

Kui mees on viljatu, kas tal on mingit moodi võimalik last saada? Näiteks kasutades oma geene vms.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Täielikku meeste viljatust esineb ülimalt harva - vaid 1-2% viljatusega vastuvõtule pöördunud mehele peab ütlema, et kahjuks me teda aidata ei saa. Kui siiski ka munandis spermatosoidide eellasrakke ei ...

Loe edasi

lapsetus

kui mees on viljatu kas sis on selline võimalus et orgasmi saab aga spermat ei tue.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sperma tulek ja viljakus pole omavahel seotud. Spermatosoidid moodustavad vaid alla 5% sperma mahust. Mehe viljakust saab hinnata läbivaatuse, hormoonuuringute ja sperma analüüsi tulemuste alusel.
Edu ...

Loe edasi

Impotentsus

Kuidas aru saada, et oled impotent ja kas impotentsus on ravitav? Kui oled impotent, kas siis sperma on ka viljatu? Kuhu pöörduda selliste haiguste puhul Tartus?

...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Viljatus - probleemid laste saamisega.

Impotentsus - probleemid erektsiooni ja seksuaaleluga.

Mõlema haigusega tasub pöörduda meestearsti vastuvõtule.

Edu soovides
Loe edasi

viljatus

Tere!

Mul on kahtlus, et olen viljatu. Kus ja kuidas oleks võimalik seda kontrollida.

K.K.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Soovitan tulla vastuvõtule. Eelnevalt võiks teostada sperma analüüsi.

Analüüsi saab teha:

Tartus- Maarjamõisa Polikliinikus tel 319 100 ja Tähe erakliinikus tel 348-145,

Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: