viljatu mees 16.03.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere. Küsimus elline, et üritame mehe laspi saada. Ise olen uuritud ja kõik korras, mees aga käis arstil ja selgus et tal puuduvad aktiivsed spermatosoidid. Sai algul raviks süste 10 tk. See ei aidanud midagi, tulemus pole mittemidagi muutunud. Siis tehti uus uurimine ja arst teatas, et nö peenises ei käi veri hästi ringi. Määras mehele iga päev kasutada peenisepumba, et see pidavat aitama. Nädal aega kasutas seda ja käis arstil kordusanalyyse andmas ning tulemus ikka null. Kas nyyd ongi nii et pole enam midagi teha ja selle mehega lapsi ei saa? Kas selliel puhul ei ole ka kunstlik viljastamine võimalik? Ehk peax laskma mehel mujal ennast uurida? Kui jah siis kus ja millal olex Tallinnas seda võimalik teha. Kuna olex lähim esimene aeg.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Väga segane jutt mille alusel pole midagi tarka järeldada. Kes oli raviarst? Segamini jutt lastetusest ja erektsioonihäirest. Viljakuse uuringud koosnevad neljast komponendist: läbivaatusest (munandite maht), küsimustikust, hormoonuuringutest, sperma anlüüsist (vajadusel mitu). Vaid vaadeldes kogu infot koos saan targemat nõu anda. Kirjast väljakorjatud info alusel võin öelda, et kindlasti saab teid aidata. Selle kohta milline on õige ravimeetod -tabletid, süstid, kusnstlik viljastamine või mingi muud - saan nõu anda ikka vaid arstivisiidi käigus. Aja osas saate küsida meiliaadressil meestekliinik@kliinikum.ee või tel 53318008.
Edu soovides
Margus Punab