Häiriv nõrk valu alakehas 15.03.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lugupeetud doktor.

Olen 57.a. ja üle 5 aasta südame a-rütmiaga mees. Olen püüdnud korduvalt arstide abiga südant uuesti rütmi saada, kuid tulutult. A-rütmia põhjustajat pole senini üles leitud. Olen 170 cm pikk ja kaalun 69 kg. Töö on praegu istuva viisiga laua taga. Liigun vähe ja sporti teen väga episoodiliselt, kuigi varem noorena olin päris tubli harrastussportlane. Probleem nüüd selles, et viimasel ajal olen aga hakanud alakehas tundma sellist nõrka tuima valu nagu oleksid alakõhulihased ülepingutusest valusaks jäänud (nagu oleksin teinud intensiivset kõhulihaste tenni) või justkui munandid valutaksid (noore poisina tekkis selline tuim, kuid praegusest tükimaad valusam valu, siis kui pruuti sai väraval pikalt emmatud vahekorda astumata). Selline ebamugavus tekib mul eeskätt istudes arvuti taga. Üle-eelmisel nädalal oli aga paar päeva mõneti valulik ka trepil käimine (seda just alakeha rappumisel). Määrisin siis abikaasa soovitusel munandeid GNLD toote aloe-vera geeliga ja pärast seda tõepoolest valu käimisel kadus. Olgu märgitud, et munandeid kombates need valusad ei tundu. Öösel mul magamisel probleeme ega valu pole tunda. Mingeid tihedaid urineerimiskäimisi mul pole, ainult kui kohvi või rohelist teed joon, siis tuleb peale seda üsna ruttu häda peale küll. Olen abielus, naisega regulaarselt seksuaalvahekorras olles mingit probleemi, valu ega ebamugavust ei ole tundnud. Ainuke, mida ma nagu omaarust avastanud olen, on see et vasaku munandi kompimisel on tunda selle pealmises osas lisaks justkui mingit pehmet padjandit või lisamunandit. Katsumisel aga see valus ei ole. Mida soovitate? Meil siin maakonnas androloogi ei ole. Või saaksin end ise veel kuidagi testida?
Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kaebused viitavad ikkagi sugutrakti alaägedale põletikule. Seda tüüpi valu muud haigused lihtsalt ei anna. Ka munandis tekkinud muutus, ilmselt vedelikutsüst, võib olla tingitud samast haigusest, sest eesnäärme põletikulise paistetuse puhul surutakse kokku ka suguteed ja rõhk munandimanuses tõuseb,mis omakorda soodustab nõrga koha esinemisel tsüstja laiendi teket.
kardan, et ise on teil raske midagi ette võtta. Kordan siin oma vana seisukohta, et Eesti tingimustes ei tohiks Tartusse või Tallinnasse arstil käimine kauguse mõttes küll mingi probleem olla. Mida kiiremini korralikud uuringud tehtud ja raviga alustatud saab, seda suurem on tõenäosus haigus oluliste jääknähtudeta välja ravida.
Edu soovides
Margus Punab