Millega on tegu 03.02.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 30 aastane mees.
Nimelt oli selline juhtum ,et kevadel aprillis hakkas sugutipea kipitama. Läksin arsti juurde ja seal õeldi et tehke suguhaiguste proovid ära. Sai tehtud kõik korras ja siis soovitati minna uroloogi juurde,aga enne uroloogi juurde minemist kadus valu ära ja kõik oli jälle ok.(uroloogi juurde jäi minemata) Kuni detsembri kuuni kus sain arvatavasti külma ja kõik kordus jälle aga juurde oli tulnud öösel tihe vetsus käimine sorts ja valmis , ja jälle sama rada kõigepealt suguarst . Seal kõik korras soovitati minna uroloogi juurde. Läksin uroloogi juurde seal katsuti ja öeldi et pealtnäha kõik ok. Aga tehti 2 uriini analüüsi ja öeldi nädalapärast tagasi.( üks oli uriinikülv teist ei mäleta) Tagasi minnes üeldi et analüüsid ok. Küsiti kui kaua aega tagasi viimati urineerisite ütlesin tund aega tagasi.Sellepeale arst ütles et siis ei saama teilt võta kuseteede proovi (pidi saama võtta siis kui on viimasest urineerimisest möödas 3 tundi) Ja tema viimane lause oli. Head aega uroloogiliselt pole temal midagi teha.
Seis on praegu selline ,et päeval töötades nagu unustad selle asja ja saad rahulikult omi asju teha aga õhtul voodisse pikali heites hakkab jälle tundma sage pissil käimist ja suguti otsa kippitust.
Palun andke nõu mis teha?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on üsna tüüpiliste kroonilise eesnäärme põletiku kaebustega ja ka haiguse kulg on küllalt tüüpiline. Soovitan uuringuteks ja raviks külastada meestekliinikut. Hea oleks, kui saaksite kaasa võtta oma suguhaiguste arsti juures tehtud uuringute tulemused. Eesnäärme põletiku diagnoosimiseks tuleb teha kas sperma analüüs põletiku suhtes või siis eesnäärme massaazi teel saadud sekreedi uuringud. Nende alusel saab määrata haiguse täpse vormi ja vajaliku raviskeemi.
Edu soovides
Margus Punab