puberteet 20.10.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Minu puberteediealisel pojal(13.a) valutavad rinnad ning rinnanibudes on kõvad tükid.Kas see käib sugulise küpsemisega kaasas,on see normaalne,või peaks pöörduma arsti poole?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Puberteedi algperioodil tekib rinnanäärme valulikkus pea 25% poistest. Põhjuseks on organismi hormonaalne ümberkõlastumine. Ka meeste rinnanäärmed on hormoonide tasakaalu muutustest mõjustatavad.

Kui valu elu kvaliteeti ei häiri, siis ei ole arsti juurde vaja minna.

Edu soovides

Margus Punab