Tõsine mure 16.01.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 19a. noormees.

Alates 2004a kevadest pärast kaitsmata oraalvahekorda vaevavad mind
meesteprobleemid. Partneril suguhaigusi ei ole, kuid käisin siiski suguhaiguste
arsti juures, võeti kusitist proovid ja need osutusid negatiivseks.

Haiguse käik:

Kõigepealt tekkis eesnaha põletik,mis sai välja ravitud klotrimasool salviga.
Natuke aega hiljem muutus orgasm valulikuks ja pöördusin selle tõsise murega
uroloogi juurde. Diagnoos: eesnäärme põletikulised haigused. Võtsin Ciprinol tablette 10 päeva, aegamööda probleem muutus paremaks, kuid sperma jäi nagu tilkuma.

Sügisel hakkasid pistelised valud alakehast läbi käima, 1-2 korda päevas nagu
torgiks teravalt. Sõjaväeteenistuse tõttu veetsin ida-virumaa haiglas 10 päeva, kus mulle tehti ultraheli ja võeti proovid, samuti suguhaiguste suhtes(eesnäärme mazzaasist). Tehti lasersoendust ja võtsin 2x päevas Berlocid tablette. Diagnoos: krooniline prostatiit. Kõik proovid, ultraheli oli korras aga torkiv hetkeline valu jäi alles! Järelravi ei saanud.

Olen hoidnud ennast täielikult ja alkoholi pruukimisest loobusin, kuid see ei
näinud aitavat. Jõulude ajal tarvitasin aga lootusetust tundest alkoholi ja see
mõjus halvasti ning torkavad valud ägenesid.

Praegusteks kaebusteks on hetkelised valud alakehas ja orgasm pole täielik.
Sperma on tükkis ja kollakas. Pärast vahekorda tuleb 1-2 tunni jooksul sugutist
natuke spermat välja. Urineerimine on sagenenud.

Ma ei oska enam midagi mõelda, mis võiks mul viga olla ja kuhu ma saaksin
pöörduda, sest olen juba mitu mitu korda arstide vahet käinud ja mõtelnud
päevast päeva. Kardan lastetust.

Kas peaksin erakliinikus suguhaiguste kontrolli teostama(sh kurgust), kuigi 2x on juba proovid võetud ja olnud negatiivsed?
Mis uuringud ning võimalused on Tartus teostada ja kus?

Ootan Teie vastust, ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kaebused on tõesti iseloomulikud prostatiidile. Suguhaiguste teste ilmselt korrata pole mõtet. Suure tõenäosusega saite oraalseksi käigus nö. anaeroobse mikroobi, millele kahjuks ka teie poolt kirjeldatud ravimid enamasti ei toimi. Soovitan tulla vastuvõtule. Enne ravi algust peaks tegema sperma analüüsi põletiku suhtes.
Edu soovides
Margus Punab