spermanalüüs 12.01.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Oleme aastaid üritanud last saada. Minul kõikvõimalikud uuringud tehtud ja viga pole leitud. Nüüd käis abikaasa HTI laboris spermaanalüüsi andmas. Varem on ta analüüsi andnud Ida-Tallinna Keskhaiglas, kus öeldi, et muu on korras, vaid liikuvus alla normaalse.

HTI tulemused olid järgmised:
ejak. hulk 5,12;
viskkoossus puudub;
lõhn norm.;
värvus norm.;
spermatosoidide hulk 32,5 milj/mL
koguarv 166,40 milj
ÜR 2-3-2
liikuvus: A-26%; B-25%; C-18%; D-31%
morfoloogia: normaalseid 2%(+/-); pea defekt 98%; keskosa defekt 34%; flagellumi defekt 18%; arenguvead 2%
tsütoloogia 100%
IL-6 3,50 pg/mL

Teie hinnang oli, et viljakus hea, hulk ja morfoloogia piiripealsed.
Mida see tähendab, kas seda, et mehe poolt on kõik korras ja edasisi uuringuid ta ei vaja. Paar aastat tagasi käis ta ka teie vastuvõtul, kus ütlesite, et läbivaatuse järgi tal midagi viga ei ole.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui teil on tõesti kõik uuringud normipärased (ka munajuhade läbitavus), siis tasuks mehe poolt kindlasti turgutada. Sellisel juhul peaks tegema veelkord hormoonuuringud. Veebruarist oleme juurutamas uut veretesti (Inhibiin B), mis annb olulist infot mehe seisundi ja ravi prognoosi kohta. Soovitan vastuvõtule tulla.
Edu soovides
Margus Punab