Põie puudumine 17.09.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kui lapsel on põis eemaldatud,kas on võimalik kuidagi uut põit saada?Tal oli kaasasündinud kuseteede väärareng-kusejuhad toodud kõhule praegu.Kust saaks vajalikku informatsiooni edasise ravi kohta?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tere!

Vabandan hilinenud vastuse pärst.

Kindlasti on Teie last võimalik aidata.

Kuna ise antud teemaga otseselt ei tegele, siis küsisin nõu kolleegidelt.

Järgnevalt edastan Teile Dr. Ülo Zireli vastuse:

Uut kusepõit on võimalik moodustada peen- või jämesoolest. Selliseid

operatsioone teostatakse Eestis Tallinnas Mustamäe Haigla ja Keskhaigla

uroloogiaosakondades. Kuna küsimuses on väga vähe andmeid lapse vanuse, soo, eelnevate operatsioonide jne. kohta, tuleks pöörduda konkreetselt nende

haiglate uroloogide vastuvõtule. Näiteks Mustamäe Haigla ( J.Sütiste tee

19 ) uroloogia konsultatiivsesse polikliinikusse kab. 146 esmaspäeviti.

Etteregistreerimine tel. 697 11 51.

Edu soovides

Margus Punab