krüptorhism (omandatud?) 26.07.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul on küsimus oma poja kohta , kes on 7 aastane. Märkasin sellel suvel , et munandikott on tühi . Kas on võimalik , et lapsel munandid tõmbuvad päeval "üles"? Seda probleemi varem ei olnud, imikueas ja ka hiljem on mõlemad munandid omal kohal olnud. Päeva jooksul on korduvalt last kontrollitud ja munandid ei ole laskunud. Kas on võimalik , et mingil põhjusel kasvaval lapsel munajuha ei kasva kaasa? kui kiire on operatsiooniga? Öösel on munandis jälle õige koha peal. Last ei saa ju ka nii tihti kontrollida , sest see teeb ka teda ennast murelikuks.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist võib olla refraktaarsete munanditega, mis tähendab, et teatud situatsioonis munand lihsalt tõmbub kubemekanalisse. Probleemi sellest teha ei soovita. Muandi funktsiooni see ei kahjusta. Suure tõenäosusega kaob see iseärasus umbes aasta jooksul. Südame rahustuseks võiksite konsulteerida ka lasteuroloogiga.
Edu soovides
Margus Punab