Liiga varajane seemnepurse 05.02.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas varajases nooruses (u 13 aastaselt) alustatud masturbeerimine võib põhjustada hilisemas vanuses (22-24) varajase (tihti juba suguti sisestamisel tuppe, mõnikord u poole minuti jooksul peale seda ja mõnikord ka n-ö juba eelmängu ajal) liiga varajase seemnepurske?

(Veebist leidsin sellekohase viite, et varajases noorus alustatud mastrurbeerimise tõttu tekib mingi hormonaalne häire. Võimalik muidugi, et oli tegu võhiku arvamusega. http://www.herbolove.com/article.asp?art=79)

Regulaarse suguelu puhul (u 3-4 kuu pärast) mõneti läks asi paremaks. Kuid N-ö nautida suguühet ei saa - kogu aeg peab n-ö pingutama, et ei tekiks liiga varajane seemnepurse.

Samuti ei tulnud seemnepurse nii vara, kui astuda vahekorda mõni aeg (10-15 minutit) peale esimest seemnepurset.

Kas oleks vaja minna arsti juurde?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mina seda seost hästi ei usu. Lisaks vaadake hulgalisi varasemaid vastuseid samal teemal. Arsti juurde tasub minna kui see eripära mõjutab teie elu kvaliteeti.
Edu
Margus Punab