küsimus 20.01.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 43 a. mees.Umbes 2 a. tagasi tekkis suguelundile,eesnaha alla punetus,mis tekitab kihelust ja valulikkust.Külastades mitmeid nahaarste sain abi travogordiga määrides.Viimase arsti diagnoos oli psoriaas j raviks daivobet ning mitmed suukaudsed ravimid.Abi oli seekordki ajutine,ravikuuri lõppedes ja edasi sebamed kreemiga määrides ilmus ebameeldiv punetus,kihelus,valu paari päeva möödudes.Kas psoriaas võib esineda peenisel?On tegemist millegi muuga ja kas sellest on üldse võimalik vabaneda?Kas minu haigusel võib olla seost minu naise tupeseenega,mida aasta tagasi koos ravisime ja mida tal momendil pole?Vastuse eest ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Psoriaas võib tõesti esineda ka peenisel. Siiski on see harv eesnaha põletiku põhjus ja tavaliselt on siis koldeid ka teistes nahapiirkondades. Diagnoosi täpsustamiseks soovitan tulla vastuvõtule. Optimaalse uuringuskeemi leiate portaali sektsioonis tasub teada - kiiruuringud meestele - eesnaha põletik.
Lõplik tervenemine sõltub diagnoosist. Psoriaasi puhul on see tõesti raske. Kindlasti saab aga parandada teie elu kvaliteeti.
Edu soovides
Margus Punab