urea-mükoplasma 19.11.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
mind huvitab, milline on meestearsti seisukoht nende haiguse osas. Naistearstid on kohati praktiliselt loobunud seda diagnoosimast ja ravimast, kui see naisel kaebusi ei põhjusta. Oleme abikaasaga seda ravinud korduvalt, kahjuks tulemusteta. Probleem peamiselt minus: kuigi ab- tundlikkust on testitud, ei allu haigus ravile. Hetkel olen viimaseid kuid rase ja ka raseduse ajal tehtud antibiootikumikuur andis ikkagi tulemuseks nõrk positiivne. Kaebusi see mul ei põhjusta. Abikaasal esineb harva valulikkust munandites ja urineerimishäireid, mis enamasti paari päeva jooksul mööduvad. Kasutasime küllalt pikka aega kondoomi, et vältida just tema taasnakatumist, kuid meie arvates ei ole see korralikult toimivas paarissuhtes lahenduseks. Kas üldse on mingi lahendus?
Lisaks tahtsin küsida teie poolt koordineeritava uuringu kohta, milles kirjutasite Postimehes (19. nov): kust saaks selle kohta rohkem infot? Millistele tingimustele peavad osalejad vastama?

Vastuse eest tänades,

Mari

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ureaplasma eri vormid ja mükoplasma (genitalium) on meestel olulised eesnäärme põletiku teket soodustavad mikroobid. Näib, et prostatiit vaevab ka teie meest. Soovitan ta meestearsti juurde saata!
Probleemiks on nende mikroobide diagnostika. Ise olen täielikult loobunud tavalisest ensüümmeetodil põhinevast testist, mis annab palju nii valepositiivseid kui ka valenegatiivseid tulemusi. Diagnoosiks soovitan vaid PCR meetodit. Selle meetodiga on ´kadunud` paljud varem `ravile allumatud´ juhud.
Rasedus muudab oluliselt organismi kaitsesüsteemi ja ravi võib olla tõesti raskem. Kuna ei ole vastaval teemal ekspert jätaksin selle poole günekoloogide lahendada.
Kokkuvõtteks: pean ureplasma perekonda ja mükoplasma genitaliumit olulisteks haigustekitajateks, mis vajavad ravi.
Edu soovides
Margus Punab