Mehel tuleb nahk maha 07.05.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mu partneril tuli peenisel nahk maha ja oli ka kerge punetus peenise tipuosas, peenise nahka puudutades oli see kergelt valulik. Hiljuti ta tunnistas, et mõned aastad tagasi juhtus sama lugu, aga hiljem mingeid probleeme sellega seoses ei tekkinud. Sama ka praegu, hiljem mingeid probleeme ei tekkinud.

Kas naha mahatulek viitab mõnele haigusele?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt `tuleb nahk maha` peenise pea osas. Enamikel juhtudel on tegemist seen- harvem bakteritest põhjustatud põletikuga. Haiguse lähtepõhjuseks on tavaliselt partneri tupepõletik. Kui mehe põletikud pole seotud partneri põletikega, tuleks välistada alaäge prostatiit ja leebemat sorti sugulisel teel levivad haigused (klamüüdia, ureaplasma, mükoplasma). Kui põletikunähud püsivad mehel üle 2-3 päeva peaks vastuvõtule tulema.

Edu soovides
Margus Punab