kontrollid 27.05.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist kui vanalt peaksid poisid ja mehed meestearsti juures käima? Ise olen 23 aastane ja pole veel kordagi käinud kuid ei tea kah kas peaks kunagi tulema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mingit üldiselt tunnustatud skeemi pakkuda ei ole.
Ise pakuksin välja järgmise skeemi.
1. Peale puberteeti, vanuses 17-19 a., et kontrollida suguelundite areng ja välistada ja vajadusel ravida seda kahjustada võivad haigused.
2. Kui omatakse üle ühe seksuaalpartneri, siis võiks ennast korra aastas kontrollida sugutrakti põletike suhtes.
3. 30-40.a. üldtervislik kontroll eesmärgiga avastada organismi nõrgad kohad. Peaks sisaldama kindlasti ka suguhormoonide ja eesnäärme seisundi analüüsi.
4. Alates 50. eluaastast üks kord aastas eesnäärme seisundi ja riskide hindamiseks/kasvaja välistamiseks. Peaks tegema PSA testi.
Edu soovides
Margus Punab