suguti jäigastumine une ajal 23.05.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere

millest sõltub ja tuleneb suguti jäigastumine une ajal ja ka hommikul? enda juures olen tähele pannud seda, et hommikuti on suguti pool-jäigastunud olekus, kuid see paistab olevat meeste puhul tavapärane. millest see tuleneb?

kuidas on aga lood une ajal suguti jäigastumisega. ma (20) jagan noorema vennaga (12) tuba ning kuna ta on üsna rahutu unega, ärkan ma aeg-ajalt selle peale üles. talle mahavisatud tekki peale pannes märkan tihti, et tema suguti on aluspükstes (pool)jäigastunud olekus, samas minu enda suguti nendel öistel ülesärkamistel reeglina jäigastunud ei ole (aeg-ajalt aga küll). millest selline vahe tuleb?

ja siis tahtsin ma veel ka seda küsida, et kuidas oleks õige talle rääkida nö "mehemuredest", näiteks eesnaha kitsenemisest ning kas viimatimainitu esinemise puhul on võimalik anda talle mingisuguseid soovitusi probleemi lahendamise püüdmiseks omal käel või tuleb sellisel juhul pöörduda kohe arsti juurde?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Öised erektsioonid on seotud `rahutu une faasiga`. Vajalik on mehele iseloomulik hormooninivoo - seega tekivad öise erektsiooni episoodid puberteedi ajal ja vananedes järk järgult nõrgenevad ja harvenevad.
Vahe tuleb sellest, et vend magab, oma erektsiooni tajute aga juba peale ärkamist.
Mehemuredest tuleks kõneleda juba enne puberteeti või hiljemalt pubetreedi algul. Kindlasti peaks kõnelema iseeneslikest seemnepursetest, kehalistest muutustest ja sellest tulenevatest hügieeninõuete muutusmistest, ka kehalistest iseärasustest. Parimat infot selles küsimuses leiate internetist aadressil amor.ee .
Edu soovides
Margus Punab