Tervis 15.11.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Olen 35-aastane mees. Teen keskmisest rohkem stressi tekitavat tööd, peres kasvab 2 eelkooliealist last. Olen juba ca 5-6 aastat, ehk pärast esimese lapse sündi üsna tugevas stressiseisundis. Saan ravi psühhiaatri juures. Olen käinud ka erinevate psühholoogide ja terapeutide vastuvõttudel, tudeerinud erinevaid raamatuid ja tehnikaid, millega stressi, pinget ja ärevust maandada. Katsun võimalusekorral ka liikuda. Olen ehk minimaalses ülekaalus, kaalu on ca 89 kg, pikkust 187cm. Ei suitseta, alkoholi tarbin imevähe. Paraku ei suuda ma aga stressi ja ärevust seljatada. Lõõgastuda on raske. Mul esineb aeg-ajalt ka tugevamaid paanikahooge. Tarvitan hetkel ravimit, tegemist ei ole esimese ravimiga, olen proovinud erinevaid. Arutan kindlasti psühhiaatriga raviskeemi uuesti läbi. Saan püüda hakata ka rohkem liikuma, kuigi olen nende aastate jooksul periooditi seda ka teinud. Päris passiivne ei ole ma kunagi olnud. Töökohavahetus ei ole praegusel hetkel pigem variant. Iseenesest mulle meeldib mu professioon ja ka amet, kuid tundub, et pere koos tööga ning lisaks kõik muu, mis maailmas toimub, on mulle tugeva jälje jätnud. Tahtsin igaks juhuks küsida, kas pideva ärevuse ja stressiseisundi taga võiks olla ka mõni selline patoloogia, mida saaks diagnoosida meestearst. Ehk mu mõte on selles, et äkki ei olegi tegemist üksnes lihtsalt nö vaimse tervisega, vaid mõne muu kõrvalekaldega organismis, mis pidevat ärevust ja stressi põhjustab. Kas mul oleks sellise kirjelduse pinnalt asja meestearsti vastuvõtule või on ebatõenäoline siin mingisugust patoloogiat leida?

Lugupidamisega.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjelduse alusel küll miskit lisategurit minu arvates otsida ei tasu.
Probleemide juurpõhjused tuleb üles leida ja võimalusel elimineerida. Muidu jääte kinnisesse ringi õnnetult tiirlema.
Palju jõudu lahendusteni jõudmisel!

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

mehe tervis.

Suurenenud üks munand.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Arsti vastuvõtt!

Loe edasi

Seks ja tervis

Vanusele vaatamata on tervis rahuldav. Olen iga päev vähemalt tunni väljas liikumas. Retseptiravimitest tarvitan vererõhu alandajat ja silmarõhu alandajat. Seksuaaltung on teatud määral säilinud ja vahetevahel ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Regulaarne seksuaalelu on ühtpidi oluline tervisemõjur ja teiselt poolt ka hea tervise tunnus. Kuna ei tea partnersuhte seisu, siis A ja B. Esimene küll mitmel moel parema mõjuga.

Loe edasi

sperma tervis

kus saaks kontrollida oma spermatosoidide pädevust?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tartu Ülikooli Kliinikumi androloogiakeskuse Tartu või Tallinna vastuvõttudes.
Edu
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: