Valud alakõhus 08.08.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

On tugevad valu alakõhus, mis sai alguse intensiivset rattatreeningust. Kas on võimalik, et pikemaajaline kitsal jalgrattasadulual olemine ja eesnäärme ärritus on teineteisega seotud?
Varasemalt ei ole jalgratta sõiduga ( Tartu rattaralli läbimine) selliseid sümptomeid täheldanud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Rattasõit on üks peamiseid eesnääret traumeerivaid tegureid. Mõnele ei sobi see üldse, teisel lihtsalt vale varustus. Hetkel võib aidata lühike 3-5 päevane ibuprofeeni kuur. Siiski soovitan kindlasti ka korralikku eesnäärme seisundi kontrolli. Tulge vastuvõtule!