Sügelevad punnid 03.03.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, umbes eelmise aasta detsembrist tekkisid sügelevad punnid kätel ja levisid üle keha, perearst nimetas vaatluse põhjal probleemiks sügelised. Tegin ravi kõigi vabamüügi kreemidega mitmeid kordi ja ka vasemäärdega. Kehalt on punnid kadunud aga sõrmede juures endiselt sügeleb ja paistes, samuti villid mis lähevad katki sügedes. Sellised sügelevad üksikud punnid tekivad ka peenisele aeg ajalt naha peale, ville mitte. Kas võib olla seotud, et katsudes levib kätelt peenisele sügelised või hoopis mingi muu haigus. Pesen korralikult keha seebiga ja käsi.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui probleem pole tänaseni lahenenud, siis soovitan soojalt nahahaiguste arsti külastada. Ilma läbivaatuseta, probleemi olemust teadmata, on siin ravi osas võimatu mingit soovitust anda.