Kas võib olla seenhaigus? 30.01.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Tekkis selline asi pühapäeval 29.01.23 ajas natuke sügelema ja kergelt valutas peenise pea.
Peenise peal on punased täpid.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Põletik see on, aga mitte just tüüpilise seenpõletiku moodi.
Siin on vaja teada kuidas tekib. Eesnahapõletik on enamasti seotud partneri tupekeskkonna muutustega ja tekib sageli 1-48 tundi peale seksi. Kui pole seotud seksiga, on peamised põhjused liigne või harvem ka puudulik hügieen. Kui probleem püsib või kordub, soovitan meestearsti vastuvõtule tulla. Kaasa hommikune esmasjoa uriin ja soovitavalt mitte peenist 24 tundi eesnaha alt pesta.