HPV viirus 11.01.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist!

Olen hpv viirusekandja ja käisin kondolüümide lasereemalduses ning kahe kuu pärast on järelkontroll. Arsti juures jäi uurimata kuidas edaspidiste vahekordadega on? Kas kondoom annab täieliku kaitse?

Parimat

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selleks, et nõu anda peaks teadma teie haiguslugu. HPV viiruseid on mitme eri riskiga. Kaitset kelle jaoks? Teile, partnerile? Looduses kahjuks siiski 100% asju pole, ka mitte miski konkreetse ohu ega ka mitte arvarava ohu vastu. Aga ülekandumise riske kondoom kindlasti vähendab.