Tõsised erektsiooni probleemid 08.11.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 37. a ja mul on tänaseks tõsised erektsiooniprobleemid ning ma ei tea, et mida enam edasi teha. Võrdle end vähemalt 80+ aastese mehaga. Tuleb vist seksiga ja naistega hüvasti jätta.

Olen pidanud tarvitama alates 19a erektsiooniravimeid, alguses vähem ja alates 33 aastaselt enam ilma ei olegi võimalik ning alates 35 ei taha enam minna rohtudega kõvaks, heal juhul on poolkõva ning hommikused erektsioonid (mida oli nii harva) on juba mitmeid aastaid olnud 0.

Ühesõnaga teema on selline, ma ei teadnud seda enne aga lugesin Speda ja Cialise pakendilt ning vaatasin lisaks youtubest, et kui erektsioon püsib vähemalt 4h, siis peenise veresoonestik saab kahjustada. Mul omaarust priapismi ei ole olnud.

Küsimus siis selline, et mul on tunne, et mul on korduvalt (10x vähemalt) olnud magades öösel peale erektsiooniravimi tarvitamist 4h või rohkem kõva ning Cialise 1 kuu kuuri jooksul 1 tablett päevas oli ka koguaeg öösiti. Kas see võib kahjustada peenise veresoonestikku jäädavalt? Igatahes olukord on juba nii hapu, et rohud ka enam ei aita. Panin kirja ka end peenise veresoonestiku Doppler uuringusse. Mida veel teha annaks?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Öised erektsioonid on loomulikud ja peenise tervisele kadulikud. Tekivad nad ainult kiire une faasis, kus ka uni ise "hõredam" ja siis ka neid märkate-mäletate.
Peenise doppler-uuringu võib kindlasti ära teha.
Tegemist on kindlasti kompleksprobleemiga, kus mõjutegureid juba teie kirja alusel vähemat 4-5 olemas. Ja väga vabandan, aga tugev psühholoogiline komponent on seda kirja läbiv. Üksikute uuringute siit-sealt kokkukorjamine teid vaevalt, et aitab. Tuleks leida endale arst, kes selle kompleksi tervikuna käsitleda võtaks. Kirja järgi on teie ravivalikud siiamaale suhteliselt piiratud olnud.