Tere 06.11.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kirjutan Elukaaslase eest, kuna olen pikemalt tema pärast mures ja ta on kangekaelne ja ei tunnista kunagi,et tal midagi viga oleks ja ei käi arstil.
Olen olnud mehega vahekorras ja peale seda kui ta magama jäänud avastanud tal on peenisepeal väga punane koht kunagi oli tal vähem aga nüüd tundub kuidagi suuremaks see punane koht läinud.
Jagasin pilti ja palun seda mitte kuskile jagada!
Ma sooviks nõu saada mis tal viga? Kui ma teaks natuke saaks teilt nõu siis ma ütlen talle peab minema kiiremas korras arstile. Mulle ei ütle kas tal on valus pissida või ei ole.
Me oleme vahekorras ja ma kardan äkki läheb mulle see kuidagi edasi. On nakkav?
Kas see on ravitav mis tal? Läheb hullemaks? Googles vaadanud ja pole õiget asja leidnud mis sobiks mehe tulemusega, seal veel hirmsamaid jutte ja loodan,et saan nüüd arsti ehk teilt abi.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildi pealt vaatab vastu tõsti pisut keskmiselt punetavam kusiti ava. Tundub, et kusiti limaskest on ka tavalisest emam väljapoole pööratud. Kui pilt on võetud vahetult peale seksi, siis ehk on täitsa normaalne leid. Mina siiski välistaksin uuringutega tegurid, mis sellise pildi põhjuseks võiksid olla. Esmaselt kusiti põletiku esmasjoa kuse analüüsiga ja kui see korras, siis sperma analüüsiga välistaks sisemised põletikud. Iga mees vastutab oma tervise eest ise. Kui mehel soov on, siis saab meestekliinik aidata selgust tuua ja vajadusel ka lahendust pakkuda.