Tõsine erektsioonihäire 05.11.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Hästi lühidalt taustast. Olen tagasihoidlik noormees ja esimest korda kogesin vahekorda 33 aasta vanuselt. Olin suhtes 2a. ja nüüd taas vallaline. Erektsioonihäired olid kergelt tuntavad juba selle suhte alguses ja jooksul, aga saime ilusti hakkama.
Nüüd olen aasta jagu olnud vallaline ja seda pigem põhjusel, et tutvusi olen võimeline looma ja jõuame ka lähema suhtluseni, aga kuna ma ei saa hakkama, siis need suhtlemised lõpevad kiirelt. Paar korda on sooritusärevuse osa normaalne ja saadakse aru, aga sealt edasi läheb pigem kahtlaseks ja tekib ikka küsimus, et mis mul viga on. Miks mul ei teki erektsiooni või kui tekib, siis vajub kohe sama kiirelt ära ja mitte nö. poolkõvaks, vaid jookseb ikka täiesti tühjaks?
Sama lugu on nö. tungiga. Miks mul on tung märgatavalt langenud viimase kahe aasta jooksul? Tahan küll ise, aga erilist tungi ei tunne.
Olen varasemalt Meestekliinikus visiidil käinud ja minu testosterooni tase on täpselt alumise piiri peal, aga jutu järgi piisavalt normis, et midagi teha vaja enamat ei ole. Varasemalt oli ka alla normi, aga siis sain Chlomifeni ravikuuri ning pool aastat hiljem Tadalafili kuuri. Mõlema efekt on olnud lühiajaline, paariks kuuks on olukord ok, aga siis pöördub tagasi tavapäraselt halvaks. Mis on huvitav, et hommikuti on erektsioon väga hea, seda siis peale magamist, aga see ongi loetud pool tundi hommikul. Öist erektsiooni ei ole ma enam tundnud, seda üpris pikalt. Peale seda pigem ütleksin nii, et olukord on stabiilselt halb. Ma ei ole muidugi Tadalafili tablette rohkem kui üks korraga võtnud, julgustati küll arstide poolt, aga ma ise kardan, et mure ei seisne üldse selles, et ma tablette vähe võtaksin.
Olen varasemas nooruses olnud kergelt ülekaaluline, aga viimased aastad korralikult jõusaalitrenni teinud ning tegelen ka jooksmisega. Praegusel juhul kaalun 185cm pikkuse juures 85kg. Alkoholi tarbisin nooremana rohkem, praegu väga vähe. Õhtune õllejooja ei ole kunagi olnud. Rohkem meeldib üks korralik peoõhtu teha, aga sel juhul ka alkoholiga ei ole liialdanud, vaid lihtsalt hea tuju üleval hoidmiseks mõned dringid teinud.
Lihtsalt lisainfoks juurde, et väga suure tõenäosusega on mul ka depressioon, mis paistab üleval kirjeldatud mure valguses aina süvenevat, sest üks võimendab teist jne.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Siin kõlab vastu tõesti juhtivalt psühholoogiline põhjuste kompleks. Hormoonide pool ilmselt aitab samuti kaasa. Mitmed asjad mida kirjeldate on arusaamatud. Näiteks, et miks te uue suhte alguses toetavaid ravimeid ei kasuta. Mitmed asjad veel. Ilma kogu lugu ja uuringute kompleksi teadmata siin lõplikku nõuannet anda pole võimalik. Kui soovite, saate omale alati ka kindla arsti valida.