Ravimite mõju erektsioonile 01.11.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kogesin mõni aeg tagasi olukorda oma tütarlapsega, kus vahekorra ajal seisin silmitsi probleemiga, kus ereketsioon ei tekkinud. Varasemalt pole sellist asja juhtunud, mistõttu see esimesel korral veidi ehmatab ära. Seksuaalvahekorrad üldiselt olnud korrapärane nähtus viimasel ajal ja pole sellise juhtumi otsa veel sattunud, kus erekteerumine pole aset leidnud. Loogiline pool minust hakkas otsima vastuseid küsimusele kasutatud ravimistest, milleks oli Actifedi nohutabletid, mis teabelehe alusel justkui ei tohiks mõjutada seda, aga küsiks siinkohal ikkagi spetsialisti arvamust, kas on võimalik, et sellised ravimid raskendavad erutumist füüsilisel tasandil, sest vaimne pool oli enam kui erutunud, lihtsalt füüsiline keha ei tulnud järgi, vereringele need tabletid ilmselt mingit mõju ikkagi avaldavad ja väsimuse tunnet võimendavad ka omajagu. Masturbeerimine on samuti elu loomulik osa ja pole varem selliste murede otsa sattunud, kuid kindlasti mehelik au saab pihta sellises hetkes. Mille peale tasuks sellises olukorras veel mõelda? Kas peaksin otsima abi arsti vastuvõtult?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Üksikuid kehvemaid päevi võib paljudel põhjustel ka noostel ette tulla. Kui ebaõnnestumine jääb ühekordseks, siis muretsemiseks põhjust pole. Kui tunnete aga üldidelt seksuaalsuses muutust või mured korduvad, siis tasuks meestearstiga nõu pidada.