Kas eesnaha põletik või seenifektsioon. 27.10.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Peenisepea ja eesnahk kihelevad ja punetavad. Algul arvasin, et see on eesnaha põletik kuid soovitatud leebete vahenditega ei taandu ja hiljuti avastasin eesnahka ära tõmmates valged täpid, paistsid jahused. Lõhn puudub. Tegi väga ärevaks. Millise arsti juurde tuleb pöörduda, kas meestearsti või piisab esialgu androloogiaõe poole?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Õde vaatab esmaselt üle ja korraldab vajalikud uuringud. Ravi saab määrata ikka ainult arst. Eesnahapõletiku puhul soovitan võimalusel alustada arstist, sest uuringute kõrval saab kohe alustada ka raviga. Kui meestekliinikusse tulete, siis võtke kaasa hommikune esmasjoa uriini analuus ja ärge peenist 24 tundi enne visiiti eesnaha alt peske!