Paistes (?) eesnahk 16.10.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist!
Vahekorrale järgneval hommikul hakkas eesnahk kihelema või sügelema ning tundus paistes. Sügeles/kiheles ta umbes 2 päeva, peale mida hakkas paistetus kahanema ja sinna hakkas tekkima mingi haavand. Haav süvenes mõned päevad ning siis hakkas paranema kuskil 5. päeva juures, mil tekkisid haavandi äärde juba koorikud. 8. päeva õhtuks saan ma juba eesnahka korralikult tagasi tõmmata, et end pesta, sest varem haavandid/koorikud rebenesid ja tekitasid ebamugavust.
Kuna siia sai vaid 1 pildi lisada, aga minul on neid terve nädala jagu, lisan siia Drive lingi:
https://drive.google.com/drive/folders/1k-FJmIXj9obhDQs9oGZneWTqR8MCNffN?usp=sharing

Kuhu ma veel peaksin pöörduma või missuguseid teste tegema, et saaks teada, millega on tegu ja see eemaldada? Vahest hakkab juba tunduma, et eesnaha lõikus eemaldaks selle probleemi, kuna see oleks nagu ainult eesnahaga seotud. Olgu siis öeldud, et seksi ajal ei tundnud mingit hõõrdumist ega ebamugavust vaid need tekkisid järgneval päeval alati.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Meestehaigustega tegelevad ikka meestearstid.
Pea 90% eesnahapõletikest on põhjustatud partneri tupekeskkonna probleemidest. Ülejäänud juhtudel juhtivalt mehe enda sisemised mured. Herpese tsükkel on enamasti 4-6 päeva. Kui soovite tulla minu vastuvõtule, siis võtke kaasa hommikune esmasjoa kusi ja ärge enne visiiti eesnahaalust 24 tundi peske.