Tihe urineerimine ja tugev alaseljavalu 10.10.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Eelmine aasta septembris algas probleem tiheda urineerimisega ja tugeva alaselja valuga.
Perearst ei leidnud analüüsides midagai ja öeldi, et mul lihtsalt suur stress.
Mõne aja möödudes läkski üle, aga siis sellel aastal hakkas tulema hoogudena ja nüüd on jäänud püsivalt alles.
Järgmisena suunati mind MRT-le, aga ikkagist keegi ei mõista konkreetselt mis mul viga.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sageda kusemise põhjuseks on selles vanuses meestel enamasti eesnäärmepõletik, harvem põie või laiemalt kusetrakti põletik. Nende murede diagnoosimiseks/välistamiseks peab tegema sperma ja eesnäärme sekreedi uuringud, lisaks välistama põletiku kuses. Vereanalüüsid ja ka mitte MRT pole nende murede põhjuste leidmiseks sobivad testid.
Tulge vastuvõtule! Esimesele visiidile võtke kaasa hommikune esmasjoa kuse analüüs.