Osaline ümberlõikus 29.09.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas teie tasulisele vastuvõtule on võimalik pöörduda ka Tartus? Kui jah, siis mil viisil on võimalik sellele registreeruda? Sooviksin peenise eesnaha osalist ümberlõikust, mille käigus eemaldataks vaid osa (nn fimootiline rõngas) eesnahast. Kuna eelmine uroloog teatas mulle, et Tartu Ülikooli Kliinikumis teostatakse vaid täielikku ümberlõikust, püüan leida teist arsti või kliinikut, kus oleks võimalik lasta eesnahk osaliselt (mitte täielikult) eemaldada.

Olen tarvitanud üle kuu aja 2x päevas Dermovate kreemi, kuid selle määrimine ja venitamine pole loodetud tulemusi andnud. Endiselt paistab eesnahal heledam fimootiline rõngas välja, justkui oleks see mingil viisil armistunud. Jäigastumata olekus käib eesnahk kenasti üle peenisepea. Aastaid tagasi tuli eesnahk ka üle kõvastunud peenisepea, kuid oli ebamugav. Viimase aasta jooksul pole see enam õnnestunud. Loodan sellises olukorras abi saada peenise osalisest ümberlõikusest. Kuna täielikku ümberlõikust ma tõesti ei soovi, näen ainsa lahendusena osalist ümberlõikust.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Olenevalt kahjustuse ulatusest võib fimootilise rõnga ravi tõesti võtta aega mitu kuud.
Prognoosi hindamiseks on aga vaja esmasena teha läbivaatus.
Mina täna enam ei opereeri. Osaline ümberlõikus pole miski raketiteadus ja kindlasti oskab ja saab seda teha iga Kliinikumi uroloog. Alati võite võtta teise arvamuse teiselt kolleegilt.
Meestekliinikusse registreerimiseks on kõige lihtsam viis e-mail: meestekliinik@kliinikum.ee . Aga veelkord - kui teil on selge kirurgia fookus, siis tuleb siiski pöörduda uroloogile.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Osaline ümberlõikus

Kas Eestis on võimalik teha eesnaha osalise ümberlõikuse operatsiooni, kus eemaldataks eesnahast vaid osa, mitte kogu eesnahk?

Käisin uroloogi juures seoses fimoosiga. Kuigi arst määras Dermovate ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Osalist ümberlõikust on võimlaik teha igas Eesti kliinikus, kus on uroloogiline teenus.
Küsimus on näidustuses ja kirurgi harjumustes, ilmselt ka mugavuses.
Erakliinikutes ja "riiklikes" haiglates ...

Loe edasi

Kitsas eesnahk ja frenulum breve

Tere,

Mulle on tehtud fimoosi ja frenulum breve puhul frenuloplastika kuskil 10 a. tagasi, kuid endiselt on erektsiooni saamine veidi valulik ja kõige hullem on ehk psühholoogiline hirm valu ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Variantideks on tõesti lokaalne ravi hormoonkreemidega + venitus või kirurgiline korrektsioon. Milline antud juhul optimaalne variant oleks, saaksin öelda vaid peale läbivaatust. Pilt siin kahjuks reaalset ...

Loe edasi

Eesnahk rebeneb

Kuidas ma selle terveks ravida saaksin,mida teha?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ilmselt siis krooniline skleroseeruv eesnahapõletik. Kui ravi ei aita, siis tuleb teha ümberlõikus. Kas välised ärritajad on välistatud?

Loe edasi

Enneaegne seemnepurse ja ümberlõikamine

Tere!

Mul on selline küsimus, et kas ümberlõikamine aitab lahendada või leevendada enneaegse seemnepurse (oluliselt alla 1 minuti) ja liiga tundliku peenisepea (peenisepea muutub pärast ejakulatsiooni ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Minu kogemuse alusel ümberlõikus peenise pea tundlikkust ei mõjuta. Varase seemnepurske suhtes on olemas suhteliselt head ravimid. Peenise pea tundlikkuse muutus peale seemenepurset vajab eraldi analüüsi ...

Loe edasi

ümberlõikus

lähen vabatahtlikult ümberlõikusele.kas selle käigus eemaldatakse ka frenulum.olen näinud nii ja naa.millest see et osadel see alles,osadel mitte.kas peaks selle laskma eemaldada või mitte.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Meetodid on tõesti erinevad. Soovitan vastav küsimus esitada oma raviarstile - iga arst tootab oma põhimõtete ja patsiendi soovide järgi.
Edu
Margus Punab

Loe edasi

eesnahk

olen 20 aastane ja juba pikemat aega on olnud minu huviorbiidis ümberlõikus. kas saaksite selle alast infot mulle anda,et mis kasu sellest on, millest ma ilma jään kui mul seda pole, kui palju see mulle ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kõike mida küsite, võite väga põhjalikult leida internetist vastavasisulistel lehekülgedel (enamik küll inglise keeles). Nõustamise rubriigis selle info ümberkirjutamist loota ei ole.
Edu
Margus ...

Loe edasi

eesnahk

Tere. Olen 26 aastane mees. Kondoomiga vahekorras olles rullib kondoom ennast kuidagi eesnaha vahele ja tekitab väga ebamugava tunde. Ilma ja naise
võimaliku ebapiisava märguse korral jääb jälle ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Probleem käib tõesti elukvaliteedi meditsiini alla, mis nõuab omavastutust. Soovitan tulla meestearsti vastuvõtule, ilukirurgid selliste operatsioonidega ei tegele.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

Ümberlõikus

Kui oleks soov 20-aastasel mehel teha ümberlõikus nö. kosmeetilistel põhjustel (meditsiinilist probleemi pole), kust saaks selle kohta lisainfot?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Lisainfot saab vastavat operatsiooni läbiviiva arsti käest. Soovitan tulla meestearsti vastuvõtule.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

ümberlõikus

tahaksin end lasta ümberlõigata, ehk siis eemaldada eesnahk.... mis ma tegema pean, ja kas see on väga valus(kas kasutatakse tuimestust).mees 20 a.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kui on vastav soov, siis tuleb tulla meestearsti vastuvõtule. Operatsioon tehakse kas kohaliku valutustamisega või vajadusel ka üldnarkoosis. Valu kartma ei pea.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

ümberlõikus fimoosi pärast

Tere,Juuli keskel tehti mulle seoses fimoosiga ümberlõikus. Tean, et suvel paranevad

haavad halvemini, kuid kaua veel võib sugutipea tundlik olla?

Millal ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Raske on nõu anda teadmata täpset operatsiooni tehnikat ja mahtu. Vastates eeldan, et Teil tehti tõesti täieölik ümberlõikus.

Sugutipea tundlikus ei tohiks sõltuda haavade paranemisest. Pigem ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: