Vasak munad väiksem kui parem 28.09.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Küsimus

Vasak pool munadi on väiksem kui parem
Mis see on

Ja siis vasak pool valutas nii hullud alakõht ka

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Juhtudel, kus munandite mahu vahe on üle 20%, siis soovitan kindlasti meestearsti külastada. Põhjuseid on munandite mahu vahe tekkel mitmeid ja nende väljaselgitamiseks ongi mõistlik arsti külastada ja uuringud teha.
Valu munandis on alati miski haiguse tunnus. Arvestades vanust, siis tuleks esimesena välistada põletikud. Peale läbivaatust saab täpsemalt öelda, mis uuringuid veel vaja on.
Kui tulete meestekliinikusse, siis võtke koha kaasa ka hommikune esmasjoa uriin.