Verevalum 06.09.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lugu selline, et kasutasin peeniserõngast ning liiga hoolimatult eemaldades vist tegin mingi veresoone katki. Veri on valgunud naha alla laiali nagu padjakeseks(lisasin ka pildi). Õnneks valus ega midagi hetkel ei ole. Soovitati kasutada Lioton geeli aga kuna pilti pole nähtud siis rohkemat ei osatud öelda. Minu küsimus, et kas peaksin ikkagi minema arstile näitama või piisab geeli määrimisest ja kaob verevalum tõesti ise ära? Endal mure hinges.
Tänades,

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tüüpiline verevalum.
Kui on nahaaluse soone trauma, siis ei pea üldse midagi tegema ja läbi värvigamma liikudes kaob varsti ära.
Kui oli siiski peenise murru moodi trauma (täis erektsioonis ja valuga), siis tasuks kindlasti vastuvõtule tulla, sest kavernooskeha ümbritseva valgekihi trauma võib hiljem ka erektsiooni kvaliteeti mõjutada.

Laiem küsimus - miks peaks 31 aastane mees peenise rõngast kasutama? Kui on miski probleem, siis tasuks see ära lahendada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Verevalum vasakpoolse munandi juures

Kuidas ja kui kiirelt tuleks tegutseda, vasakpoolsesse munandikotti tekkinud suur verevalum, ca 5cm, mis on väga kõva? Tekitab suurt ebamugavust ja rusuvat tunnet.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kui operatsiooni järel tekivad mured, peaks need lahendama teid opereerinud arst või ravimeeskond. Pöörduge teid opereerinud kliikiku poole! Kiirjeldatu vajab kindlasti arstipoolset üle vaatamist.

Loe edasi

Verevalum ja kühm eesnahas.

Tere. 30. juunil avastasin õhtul duši alt väljudes eesnaha sees verevalumi. Samas ei tea, et oleksin eesnahka duši all olles või enne seda vigastanud. Verevalum oli algul ~ 1cm läbimõõduga. 2. juunil oli ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kahjuks ühtegi fotot siia lisatud ei ole. Keeruline on vaid kirjelduse alusel miskit mõistlikku seletust anda. Kui tänaseks möödunud, siis ilmselt oli tõesti miski verevalum - veresooned võivad harva katkeda ...

Loe edasi

Verevalum peenisel

Tere
Tean, et pilt on paha kvaliteediga, aga äkki oskate öelda, millest on tekkinud verevalum peenisele. Viimasel ajal tekib mingi aja tagant kord suurem ning kord väiksem verevalum. Näiteks eile ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ühe seksuaalpartneri mikroobide ravi on suhteliselt mõttetu tegevus...
lapse saamine ikka kahe poole küsimus, seega oleks kasulik ka teil uuringud ära teha. Siis saab ka kõne all oleva mure üle vaadata.
Loe edasi

verevalum?!

tere! mul on suguti peal umbes pöidlasuurune verevalumi moodi laiguke....
millest see tulla võib ja mis see tegelikult on?! see ei valuta,ei sügele. ette tänades..!

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kirjelduse järgi ei oska öelda - ikka peab muutust nägema.
Edu
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: