erektsioon või lihtsalt impotentsus 22.08.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Aasta tagasi lõppes mul vähiravi (käärsool). Algul keemia ja selle järel op. Kõik läks õnnelikult ses mõttes , et järelkontroll pool aastat hiljem tunnistas täielikku puhtust. Probleem teie poole pöördumises on erektsioonis. Mind küll hoiatati vähiravi ajal, et mingil perioodil võib see probleemi tekkitada, aga nüüd on juba aasta möödas ja ei mingit muutust. Libiido oleks nagu olemas, aga ei mingit erektsiooni. Kas peaksin mõttest loobuma kunagi ennast mehena tunda või on mingigi reaalne võimalus kuidagi ravida?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Tavaliselt võtab taastumine pärast rasket haigust ning keemia- ja kiiritusravi aega umbes aasta, vahel aga rohkemgi. See sõltub kasvaja asukohast ja sellest, millised närvid ja veresooned olid kahjustatud. Soovitan pöörduda meestearsti poole. On olemas kaasaegsed ravimid, mis taastavad erektsiooni või vähemalt hõlbustavad ja teevad võimalikuks seksuaalvahekorra. Neid müüakse ainult retsepti alusel.