Lai veen peenisel 01.08.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul on peenisel päris suur laienenud veen ning ma arvan, et see on põhjuseks, miks mul esinevad erektsioonihäired. Varasemalt ei tekitanud see probleeme kuid nüüd esineb seda pidevalt, et kui ma näiteks vajutan oma peenise otsa või avaldan sellele survet, siis ma kohe tunnen kuidas veri voolab tagasi selle veeni kaudu. Peenis kõvastub aga peenisepea on tihti selline pehme või lõtv, mis varasemalt oli jäik. Ma arvan, et veen on kahjustada saanud kuidagi ja võimalik, et sellega seoses oleks vaja mingit ravi või lausa teostada veenile kirurgiline operatsioon

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Kahjuks ei oska ma nägemata hinnata, kuidas see veen on laienenud, kuidas see paikneb. Tavaliselt ei ole peenisel esinevad nahaalused veenid probleemiks. Mõnikord on neid palju ja need on üsna suured, kuid erektsioonimehhanism on erinev ja veri läheb läbi süvaveenide mitte läbi nahaaluste veenide ja see ei tohiks erektsiooni mõjutada. Soovitan pöörduda arsti poole