Kasvaja neerus 27.07.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Ultraheli ja kakompuutertomograafia kontrastainega kinnitavad 2,3cm kasvaja neerus,et siirdeid ei leitud. Käisin arstil ja öeldi tuleb see ära lõigata ja asub halva kohapeal ning ligipääs halb ja tuleb teha lahtine lõikus. Küsiks kui pikk see haav tuleb ja kus kohta see haav tehakse,et küljele või selga,et oskate öelda? Unustasin arstilt seda küsida ja kaua võib olla taastumine sellest,et enne kui ringi saab omal jalal liikuda või kunas tohib üldse püsti tavaliselt tõusta peale sellist opi?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tavaliselt on lõikushaav 15-20 cm, paraneb 2-3 nädalat, normaalse elu juurde saab 2-3 kuu möödudes.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi