Partneril vōtab seemepurskeni jōudmine tohutult aega. 13.07.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Ma mōtlesin küsida meestearsti arvamust. Mehel (22) vōtab seemnepurskeni jōudmini tohutult aega. See on selline tunne, et seks on nauditav, aga mingil hetkel tekib selline emotsioon, et kaua veel, rohkem reaalselt ei suuda. Vōi olekski justkui see hetk käes, aga seemnevedelikku ei tule. Kas probleem on minus vōi reaalselt temas endas? Muidugi see on eriti tore, et eriti naisena muutun olenevalt erutusetasemest ja hormoonidest märjaks mōnikord ülivõrdes ja ilmselgelt kui ei ole nii suurt varustust antud, siis see on samuti probleemiks, aga ma lihtsalt ei mōistagi praegu. See on täiesti aktsepteeritav ja hea, et inimene ei ole ,,minuti vend”, aga see vōtab aega lihtsalt nii meeletult. Reaalselt ma genereerin juba seda, et ma ise ei ole piisav, sest teiste partneritega pole sellist probleemi kunagi esinenud. Lisaks see ei ole enam juhusuhe, vaid reaalne emotional connection, mis peaks palju kaasa aitama, aga tunnen, et mitte. Täpselt selline tunne nagu temal ei oleks hea. Antud hetkel veel armumisfaasis ka ja ma olen mōtetes juba seal, et kui inimene minuga füüsilist kontakti ei naudi, siis milleks üritada koos olla? Samas ma ei ütle, et seemnepurset ei toimu. Lihtsalt see vōib aega vōtta tunde.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seemnepurskeni jõudmine on üsna üheselt mehe teema.
Mõjutavad seda esmajoones närvitüübi eripära ehk siis signaalide ülekande kiirus, välja töötatud (vahel ka üle mõistliku piiri minnes) kontrollimehhanismid, seksuaalelu sagedus. Ka mõned psühholoogilised blokid ja haigusseisundid.
Ainus mida saate teie teha on intensiivistada eelmängu aegset stimulatsiooni.
Kui on probleem, mis häirib, soovitan siiski vastuvõtule tulla.