eesnääre 11.07.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Kirjutasin teile umbes nädal tagasi eesnäärme lubastumise teemal. Mõtlesin, et täpsustan veidi oma olukorda. Olen viimasel 20 aastal käinud meestearsti vastuvõtul iga kord kui on tekkinud probleem. Kunagi ammu teie vastuvõtul Hiiul laboris,hiljem dr. Poolametsa vastuvõtul seksuaaltervise kliinikus Suur Ameerika tänaval ja TÜ kliinikumi meestekliinikus erinevate arstide juures. Kuna eesnäärmepõletik kipub korduma, siis mõnel aastal isegi mitu korda. Olen korralikult söönud ära kõik tabletid ja püüdnud igati täita arsti nõuandeid ja korraldusi. Olen mees kes arsti ei karda ja hoolib oma tervisest. Nende aastate jooksul pole mitte kordagi tehtud eesnäärme ultraheli, Korduvalt olen teinud aga analüüse põletiku suhtes eesnäärme sekreedist. Vist vaid ühel korral on tuvastatud eesnäärme põletik.
Eelmine kevad tekkis taas tunne, et ilmselt on eesnäärme põletik ägenenud. Käisin TÜ meestekliinikus, tehti eesnäärme sekreedist test ja sain Relifexi tabletid. Kuu jooksul ei mingit leevendust. Kurtsin muret perearstile kes määras bak külvi uriinile ja selle tulemusena leiti Enterococcus faecalis ja eColi bakter. Et ravi saada käisin Confidos dr.Mehiku juures kes määras ravi ja ütles Enterococcus
faecalisest vabanemine on keeruline.Möödus pool aastat ja algas taas sama probleem - pidev põiepakitsus. Kiiresti sain aja Confidosse uroloog dr. Rusmani vastuvõtule kes tegi kohe ultraheli, märkis, et eesnääre on suurenenud ja lubajastunud. Kuna ma kasutan Trexani ja aastaid, arvas ta, et probleem on selles. Kuna eesnääre on lubjastunud arvas ta, et raviks on vähe võimalusi. Raviks määras Bisteptol 960 tablette mis eriti ei aidanud. Arst soovitas lõikust aga kuna ma tahtsin teist arvamust, siis pöördusin Meestekliinikusse kus tehti bak külv spermale ja leiti taaskord Enterococcus faecalis. Tehti aga eesnäärme sekreedist analüüs põletikule, mis oli negatiivne. Nüüd olen pea kuu võtnud Unasyn 375 tablette ja erilisi muutusi pole. Alguses läks veid paremaks aga nüüd on kõik endine. Elukvaliteet on kadunud, lootust enam pole ja mõtlen palju enesetapule, sest sellist elu enam elada ei jaksa. Kas tõesti on nii nagu dr Rusman ütles, et lubastunud eesnäärmele ravi ei mõju?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Väga vabandan, aga vastus on sama. Kui ma pole teinud omakäelist ultraheli, näinud täpselt viimaseid põletikuuuinguid, PSA taset ja selle dünaamikat ajas, katsunud eesnääret sõrmega jne, pole keeruliste juhtude puhul inimest pimesi aidata võimalik. Eesnäärme kaltsifikaate esineb 80+ % ses vanuses meeste eesnäärmetes. E. faecalise ravi suhtes olen teisel arvamusel jne.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Eesnääre.

Eesnääre.

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Eesnäärmeuuringuid soovitan alustada perearstist. Täidetakse ära IPS ankeet, kõigil perearstidel on võimalik teha eesnäärme digitaalne uuring, PSA ja testosteroonitase, teised markerid. Ultrahaliuuringuga ...

Loe edasi

luuvalu vasakus käes.

Kas see luuvalu ei ole eesnäärmest tingitud.?
põen kroonilist eesnäärme põletikku.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Eesnääre on käest väga kaugel ja vaevalt, siis miskit seost on. Vähemalt juhul, kui teil enne ravi määramist vajalikud eesnäärme uuringud ära tehti.

Loe edasi

eesnääre.

Tegin esmaspäeval 1.06 eesnäärme kontrolli ja teisipäeval käisin teie vastuvõtul. Näidud olid normis. Kolmapäeval avastasin et sperma on verine. Kas peaks uuesti mingi proovi tegema ja vastuvõtule tulema ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ei pea. Kui tegime eesnäärme sekreedi uuringu, siis kaasneb sellega väga sageli ka väike koekahjustus. Jätkake rahulikult määratud ravi!

Loe edasi

Eesnääre

Mida tähendab diagnoos - hüpervaskulariseeritud kajarikas prostata kesksagar.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Esmalt pole see diagnoos vaid üksik kontekstist väljarebitud infokild. 21 aastasel mehel ei tähenda see mitte midagi. Vähki sellises vanuses ei esine. Eesnäärmepõletiku dignoosimiseks tuleks kasutada teisi ...

Loe edasi

Sperma tilkumine

Kui seksuaalselt ärritun, siis hakkab otsast enneaegu tilkuma. Eesnääre ei pruugi isegi paisuda, kui juba on ots märg.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Paisub vast ikka peenis mitte eesnääre! Kui tilkumine seotud vaid seksuaalse erutusega, siis on see normaalne nähe ja kvalifitseerub individuaalseks eripäraks. Kui varem sellist asja ei olnud, siis võimalkud ...

Loe edasi

eesnääre

eesnäärme kusejuha ette tekkis üleöö kiletaoline asi,et kuseda pidin kile katki tegema.kas on mingi tõsisem probleem või...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tegemist suhteliselt harva eesnahapõletiku variandiga. Tasuks kindlasti uuringutele tulla. Enne visiiti tasub tutvuda portaali sektsiooniga - Tasub teada - Uuringud meestele - eesnaha põletik.
Edu ...

Loe edasi

eesnääre ja anaalseks.

kuidas mõjutab eesnääret homoseksuaalne kontakt eesnäärme põletiku korral ja kui eesnääre on hakanud peale seda rohkem häda tegema mida teha?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ilma kaitsevahendita anaalseks on üheks kõige olulisemaks eesnäärme- ja ka eesnaha põletiku riskiteguriks. Kui vaevused peale sellist seksuaalkontakti tekkisid või süvenesid, siis suure tõenäosusega olete ...

Loe edasi

Eesnääre


Mure selline, et mul on olnud eesnäärme põletik. Põletik on küll välja ravitud aga eesnääre on aeg- ajalt ikka valulik. Kuidas valust lahti saada?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ju siis pole ikka eesnääre täielikult tervenenud. Ravi koosneb kahest etapist - esmalt põletiku mahasurumine ja seejärel eesnäärtme funktsiooni taastamine.
Ilma täpsemate uuringuteta ei oska teile ...

Loe edasi

eesnääre

Tere

Kas eesnäärme uuringuteks võib pöörduda ka meestearsti poole, või tegeleb sellega ainult uroloog.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Võib pöörduda küll. Juhul kui eesnäärme haigused vajavad operatiivset ravi (õnneks harva), siis saame peale uuringuid alati edasi uroloogile suunata.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

eesnääre

Olen 36.a,mul on ravitud erinevate tablettidega eesnääret.Valulikkus alakõhus aga vaevab siiani,see on kestnud juba umbes6-7 aastat.Ka klamüüdiat on ravitud.Kas teie vastuvõtule saab ainult perearsti saatekirjaga?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Meestearsti vastuvõtule võib pöörduda otse ja ilma perearsti saatekirjata.Edu soovides ja peatse kohtumiseni

Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: