Punakas plekk peenisel 02.07.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Peenisele tekkis punakas laik, ühes kindlas kohas (pildil paremal peenisel). Valu ega sügelust ei esine, samuti ei tunne, et oleks krobeline. Silmaga on muust pinnast eristatav, näpuga kastudes väga hästi ei tunne, aga silmaga tundub, et pind oleks nagu kõrgem. Millega võib olla tegemist ja kas on põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Punetus on seotud põletiku või lihtsalt ärritusega. Kui ei taandu mõne päevaga või kordub, siis soovitan meestearsti vastuvõtule tulla. Kui uued ägenemised on seotud seksuaaleluga, tuleks samaaegselt kontrollis käia ka teie partnril.