Lühikesed vahekorrad 13.06.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
On kindel pikaajaline partner, kellega naudime aktiivselt seksi. Probleemiks on lühikesed jäävad vahekorrad ( seemnepurse ) . Olen proovinud igasuguseid tehnikaid, kuid ilmselget vahet ei ole märganud. Kuivōrd töö on stressirikas, siis harjumuseks on õhtune alkoholi tarbimine, mis vähendab pinget kui ka pikendab vahekorda. Viimasel ajal on saanudki harjumuseks pruukida alkoholi, et probleemi lahendada. Probleem on kestnud aastaid

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seemnepurske kiirus on põhiosas määratud teatud närvisignaalide ülekande kiirusega. Kiiremat seemnepurske teket soodustavad mõned kehalised eripärad, põletikud sugutraktis ja teatud hormonaalse tasakaalu häired. Viimased on ravitavad. Tüüppõhjust tekitav kehaline eripära pole ravitav, küll aga ravimitega mõjutatav/ korrigeeritav. Kokkuvõttes - seemnepurske kiirust on võimalik mõjutada. Selleks aga tuleb jõuda meestearsti vastuvõtule.