Poeg on 14 aga ei kasva 23.05.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

14 aastasel poisil pole veel peenis kasvama hakanud ja on sama väike kui lapsel aga karvad kasvavad ja on ka kogemata pestes peenise nahk küljest tulnud nägu oleks peenise naha lõikusel käinud ja peenise kogu pikkus on kõvas olekus 8 cm

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selle murega soovitan pöörduda lasteendokrinoloogi poole. Puberteedi algus võib varieeruda küllalt laiades piirides. Lisateguritest on kõige olulisem poisi ülekaal.
Aga spekuleerida ei tasu. Tuleb poiss üle vaadata ja vajadusel hormoonuuringud ära teha.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Habe ei kasva

Küsimus järgmine,et olen 30a. mees,aga habe ei kasva. Milles võiks olla probleem.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Põhjuseks võib olla teie kehaline eripära, aga ka meesuguhormoonide madal tase. Kui asi ikka häirib, siis tasub vastuvõtule tulla. Ilma uuringuteta siin tarka nõu anda ei saa.
edu soovides
Margus ...

Loe edasi

peeenis ei kasva

tere! mul on selline mure, et olen 17, aga peenis ei kasva. Tavalises olekus on ta nii umbes 4 cm ja umbes pöidlajämedune, erekteerunult umbes 13 cm. Mida peaks ette võtma? Muidu on tervis korras.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Üsna keskmine peenise pikkus. Usun, et muretsemiseks pole põhjust. Kui kka rahul ei ole, võite vastuvõtule tulla. Vaatame arengu üle ja kui väga vaja võite ju kasutada venitusaparaati.
Edu soovides
Loe edasi

Mure

Tere, küsimus on selline: Ma olen 23-aastane mees, aga habe mul ei kasva ja peenise pikkus on tavaolekus ~2-4 cm... Kas ja kuidas saaks olukorda parandada?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Peaks tulema vastuvõtule. Teeme hormoonuuringud ja läbivaatuse. Ravi võimalustest saab rääkida peale uuringuid.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

Mõra

tere, mul on tilli allpool naha jaku kohal väike mõra, mis ei kasva kinni juba mitu aastat, määrin "klotrimazol" kreemiga, aga ei aita, mis v6iks viga olla?

...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ilmselt on siis tegemist eesnaha kida korduva traumaga ja sellest tingitud lühenemisega. Klotrimazool siin ei aita. Suure tõenäosusega saate oma probleemist lahti väikese korrigeeriva operatsiooniga. Soovitan ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: