Äge eesnäärme põletik. 05.05.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Selline küsimus, et mul diagnoositi äge eesnäärme põletik, algas tugevate alaselja ja alakõhu valuga, lisaks hooti palavik, tugevad valupisted peenises, valulik urineerimine, seemnepurse, algselt kirjutas siis perearst välja Nolicib 400mg 20päeva+ Flosin 30p antibiootikumi kuur on nüüdseks läbi, aga endiselt põrgulikud valud, ma ei oska enam kuidagi käituda ja tekitab masendust, miks mul antibiootikumid ei aidanud ja kuidas edasi minna, perearst tegi suunamise androloogile.Tegin nüüd see nädal sperma ja eesnäärmesekreedi analüüsi ära, olen varemgi sellega kimpus olnud ja saanud ravikuure, on okei olnud, aga nii hullult pole veel olnud, nüüdseks juba kuuaega täiesti laiba tunne…. Meestearsi vastuvõtt on mul esmaspäeval, mida soovitate seni teha? Isegi öösel on põrgulikult valus magada, perearst kirjutas välja diklofenaki 150mg mida tänasest võtma hakkan, kas ongi niiet polegi võimalik sellest paraneda, kuigi teinud ravikuure läbi küll ja küll, kurb.

Parimat soovides.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnäärmepõletik on kaitseorgani haigus ja on sisuliselt juba diagnoosi hetkel kestnud pikka aega. Väga hea diagnostikavõimekuse ja ravikogemuse puhul on keskmine ravikuuri pikkus umbes 3 kuud. Arvestades teie kirjeldatud ajalugu, siis on tegemist juba aastaid kestnud ja ilmselt poolikult käsitletud probleemiga, mis on oluliselt keerulisem ravida. Arvestades valu intensiivsust, siis kahtlustan, et siin on eesnäärme kõrval veel miski lisategur mängus. Aga sain aru, et eile olite juba arstil. Küll saab korda!