Kas prostatiit? 29.04.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere Doktor

Olen 35 aastane mees ja lugu on järgmine:

Kõik sai alguse põiepõletikust, mis algas väga järsku. Lõuna ajal tundsin urineerimise lõpetamisel valulikkust ning pool tundi hiljem tuli juba lausa verd. Sain samal päeval raviga alustada (nitrofurantoin 2x10). Ravi lõpus tehti uus keskjoa uriiniproov ning näitajad olid korras, kuid tunne ei olnud veel päris õige. Tehti külv, ning avastati e. coli. Määrati Ciprinol (2x7). Ravi lõpus tehti uus külv ja bakterit enam ei leitud, aga tunne pole ikka veel päris õige.

Probleem on just öösiti. Nimelt selline pidev urineerimisvajadus. Kui ma käin ära, siis on umbes 10 - 15 minutit rahu majas, aga nii kohe, kui põide hakkab midagi kogunema, siis on tunne, et oleks vaja uuesti minna ning köhides või külge keerates lekib natukene - otseselt püksi midagi ei tule, aga jõuab peeniseni.
Urineerimisel valu ei ole ja see tunne ei ole ka selline väljakannatamatu, kuid piisavalt häiriv, et ei lase uinuda. Kui juba magama ära saab, siis öösel ma uuesti selle pärast ärkama ei pea. Päeval on kõik korras - juga on pidev, surve on hea.

Ja nüüd läheb põnevaks - see probleem tekib IGA KORD just siis, kui on toimunud erektsioon. Vahet ei ole, kas see päädis lõpuga või jäi pooleli. Nii partneriga (profülaktikaga) kui ka manuaaloperatsioonina. Kui lasta tal 3 - 4 päeva taastuda, kaob probleem ära.

Kas see võib viidata sellele kuulsale prostatiidile?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esiteks. Suure tõenäosusega oligi probleemide tekkel tegemist kroonilise prostatiidi ägenemisega, sest minu kogemuse alusel esineb isoleeritud põiepõletikke meestel vanusegrupis 18-60 eluaasta väga harva.
Teiseks. Seksuaalse erutuse ajal toimub nii eesnäärmes, seemnepõiekestes kui ka seemneampullis sekreetide liikumine. Ilmselt on seal kuskil põletik, mis käivitab kusemishäire.
Päris ei saa välistada ka põielihase ärritust miskite keemiliste ärritajate või närviärrituse mõjul.
Siin on vaja teha korralikud uuringud, et põhjused selgeks saada. Kui põhjus saab selgeks, saab loota ka eduka ravi peale.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Orhiit ja epidümiit

Prostatiiti ei pidavat enam olema.
Jätkuvalt aga valu vasakus munandis ja kergelt ka paremas
Valu kolle veeni munandiühenduses olemas.
Asjad algasid kunagi klamüüdiast.
Antibiootikume ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Minu ühene seisukoht on, et selleks et saavutada hea ravitulemus, on vaja eelkõige teda, mida ravitakse.
Kui soovite oma isikliku suva järgi ravi väljakirjutamist, siis raiskame siin teineteise aega. ...

Loe edasi

eesnäärme probleemid

Kas vastab tõele, et Prostaline on efektiivne ravim prostatiiti juhul?
Või on see harilik reklaam ja petus?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kindlasti mitte!
Kui midagi peab müüma väljaspool apteegi süsteemi, siis on tavaliseks põhjuseks see, et vastava preparaadi toimet pole uuritud või pole see osutunud efektiivseks.
Prostatiiti ...

Loe edasi

Prostatiit või muu põletik?

Tere.

Minu elukaaslane käis meestearsti vastuvõtul prostatiidi kahtlusega. Samuti pole meil õnnestunud rasestumine (üle aasta). Tehti kõik vajalikud vaatlused ja analüüsid. Arst prostatiiti ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Prostatiidi parim uurimismeetod on eesnäärme sekreedi analüüs. Tundub, et seda testi pole tehtud. Sperma analüüs on üsna vilets tõesti. Siiski on see test vaid vähem kui 25% mehe viljakuse hindamisel vajalikest ...

Loe edasi

Prostatiit ja erektsioon

Tere põdesin prostatiiti. raviks kirjutati 30 päeva Nolicin 400 mg 1 tablett kaks korda päevas + xatral SR 10 üks kord päevas.
Nüüd 3 päeva tagasi lõpetasin antibiootikumide kuuri aga probleem on ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Eks see ikka eesnäärme põletikuga seotud ole. Prostatiidi ravi kestvus sõltub põletikureaktsiooni taandumisest, mida saab määrata kas sperma analüüsi või eesnäärmesekreedi uuringu alusel. Kuuri pikkus ...

Loe edasi

Prostatiit

Tere,

kas prostatiidi ja selle ravi ajal tohib kaitsevahenditeta suguvahekorda astuda?
Ehk siis, kas raviperioodil kaitsevahenditeta vahekord mõjutab ravi tulemusi või mitte? Rumal küsimus ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Põletikuline prostatiit võib põhjustada ka partneri sugutrakti põletikku. Seega peab sellise vormi puhul alati kuni põletiku taandumiseni kasutama kaitsevahendeid.
Enne ravi määramist peab selgeks ...

Loe edasi

prostatiit

Tere
Milline oleks normaalne PSA näit? Kas selle näidu põhjal saab järeldada, et tegemist on halvaloomulise eesnäärme kasvajaga?

Tänan
E

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Miks seostate prostatiiti ja PSA väärtust? Need seosed on liiga keerulised, et siin lühidalt kirja panna.
Arstide poolt kasutatavad PSA normi piirid on väga erinevad.
Ise lähtun piiridest, ...

Loe edasi

eesnäärme põletik

Kas eesnäärme põletikku on võimalik täiesti välja ravida? Kas eesnäärme põletiku põhjuseks võib olla põetud kuid välja ravitud gonörrea ja klamüüdia ?Esinevad ka potentsi probleemid. Kas eelpool nimetatud ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

1. Enamasti on (välja) ravitav. Ajaliselt võib siiski kuluda kuid.
2. Suguhaigused on tüüpiliseks (>30% juhtudest) prostatiiti käivitavaks teguriks.
3. Potentsihäirete lisandumine viitab, et ...

Loe edasi

Munandid

Tere,

Olen 16 aastane noormees ja ei tea kas see on normaalne või mitte :

Parem munand on mul vahest hell. Kui puudutada või kui käin ja munand surub natuke kuskile vastu. ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Soovitan külastada meestearsti või noormeeste nõustajat lähimas noorte nõustamise kabinetis. Probleemides selguse saamiseks peaks teid kindlasti esmalt läbi vaatama. Välistada ei saa (selles vanuses küll ...

Loe edasi

kas uroloogi või meestearsti juurde ?

Lgp. Dr Punab

Kas saab registreeruda Teie vastuvõtule Põhja Eesti regionaalhaigla Mustamäe korpuse kabinetis kui meestearsti juurde. (Arstide graafik näeb seal ette ainult urolooge kui internetist ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Iga mees valib kliiniku ja registreerib ennast vastuvõtule ise. Tööd teen ma nii era- kui ka riigisüsteemis ühtemoodi. Mustamäele on lihtsalt raskem löögile saada.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

Krooniline prostatiit

Tere,

Kas kroonilist prostatiiti on võimalik väljaravida nii, et see enam korduma ei jääks ? Kui ei siis kas on võimalik mingit medikamenti pikema aja jooksul tarvitada takistamaks prostatiidi ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Garantiid anda ei saa. Paljus sõltub lõplik paranemine haiguse kestvusest enne adekvaatse ravi rakendamist. Siiski on viimaste aastate jooksul tänu täpsustunud diagnostikale ja kompleksematele ravimeetoditele ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: