MAR-test ja IUI 28.04.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Kooselust on 1 laps olemas ning hetkel plaanime teist. Minul hiljuti avastatud MAR-testiga antikehad (IgG 27%, IgA 28%). Varem ei olnud antikehi (testitud aastatel 2015, 2017 ja 2019). Olin 1,5 kuud tagasi Covid-positiivne. 2021. aastal avastati spermas CMV ja HSV 1/2 viiruseid ning määrati Valtrexi. Ehk sellel võis olla mõju. Kuid peale analüüside tulemuste valmimist ütles viljatusraviarst, et MAR-antikehadega on lahenduseks vaid ICSI. Samas on need alla 50%, ehk normis. Küsimus on, mida võiks edasi uurida ning kas IUI protseduur on näidustatud? Lisan viimase aasta jooksul tehtud analüüsid.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vaatasin tulemusi: sperma analüüsi leid oli piiripealne, hormoonide alusel on näha munandi kahjustus.
Selleks et anda ravisoovitusi pean olema näinud kogu haiguslugu ja lisaks kindlasti ka inimese läbi vaadanud.
Spermast viiruste otsimise ja ravi loogikast ma aru ei saa.
IUI eeldab, et naise pool on 100% korras. Vaadates pikka lugu, siis pisut kahtleks ka selles punktis.
Kuna siin palju segaseid punkte, siis kahjuks enamat öelda pole võimalik.