kaitsmata vahekord 21.04.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

5 päeva tagasi oli kaitsmata vahekord (oraalseks naisega) ning kuna naine oli võõras, siis tahaks teha suguhaiguste testi. Mis ajal oleks mõistlik teha test (hetkel sümptomid puuduvad) ? Kui suur on tõenäosus, et oraalseksi teel sain mingisuguse haiguse endale külge ? Mida peaksin eelkõige enda tervise juures hetkel jälgima ?

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tänased tipptestid tuvastavad kusitipõletikku tekitava nakkuse juba hiljemalt mõne päeva pärast peale kontakti. HIV ja muude viiruste puhul on see aeg pisut pikem ja sõltub kasutatavast testist. Seega kontrollida soovitan üsna kohe peale kahtlast kontakti. Lihtsalt testi materjal peab olema õigesti valitud ja test korralikult juhendeid järgides tehtud. Kaitseta oraalseks on üsna sarnase riskitasemega kui klassikaline.