Esimene kord 01.04.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Kuna on plaan astuda vahekorda oma tüdrukuga, siis tüdruk soovib ennem günekoloogi juurde kontrolli minna. Minu küsimus on selline, et kas on vajalik mehel ka enne vahekorda astumist minna meestearsti juurde kontrolli? Oleme mõlemad süütud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mina olen soovitanud kõigil meestel ennast meestearsti juures kontrollida kuskil puberteedi lõppfaasis. See pole seotud seksuaalelu algusega vaid pigem üldise kehalise/sugulise arengu ja võimalike seda poolt mõjutavate kehaliste eripärade ja haiguste võimalikult varase diagnoosimisega. Ja noorte nõustamise süsteemi raames pääseb meestekliinikus vastuvõtule kiiresti ja ilma saatekirjata.